NĚKOLIK FOTEK

kapely VĚNEBAND

Litomyšl (Středa, hudby Vám třeba) 3.8.2011

 

KLIKNUTÍM NA VYBRANÝ OBRÁZEK SE VÁM TENTO ZJEVÍ VĚTŠÍ !

 

PRAHA - Semifinále Notování 5.4.2012

Ve čtvrtek 5.4. jsme jeli do Prahy na semifinále Notování. Koncert byl velice příjemný stejně jako prostředí Music City. Postoupili jsme díky diváckému hlasování do finále, které se bude konat 7.6.2012.

Mužská část Iva Věneband Jana a Iva Honza Věneband na Notování Jana, Josef a Petr

 

BLUDOV - Oblastní kolo Porty 3.3.2012

Postoupili jsme do finále autorské Porty do Ústí nad Labem s novou písní Moc kaštanu.

Jana a Iva Věneband mužká sekce Jana a Iva Věneband Jana přebírá cenu

 

PRAHA - Dětská porta 4.2.2012

Jana Věnečková získala titul "Osobnost Dětské porty" a Věndy se umístily na 1. místě.

Věndy Jana Věndy Janča s Ivčou Jana Věndy

 

LITOMYŠL - Středa hudby Vám třeba - Smetanův dům 3.8.2011

Příjemný, každoroční koncert pod vonnými lipkami v Litomyšli. (Foto: Václav Mach)

Host Martina Trchová Věneband Jana Iva Honza s Petrem Josef Iva Jana Jenda Věneband Josef Jana Jenda Petr Iva Jana Iva Jenda Jana Josef Petr Iva Jenda Věneband

 

VYSOKÉ MÝTO - Týden hudby 4.8.2009

Už poněkolikáte se na náměstí ve Vysokém Mýtě uskutečnil hudební festiválek "Týden hudby". V úterý jsme tam měli možnost zahrát i my. Milé prostředí jsme si všichni užívali. Dále po nás byl na programu uznávaný muzikant James Harriess.

LEVÁ PŮLKA :) JANÝSEK IVČA VĚNDY JOSEF VŠICHNI JANČA PRAVÁ PŮLKA:) VIKČA IVKA POKLONA

 

NASAVRKY - Lughnasad (keltské slavnosti) 1.8.2009

Na keltské slavnosti jsme se už těšili, protože se nám loni v Nasavrkách pěkně hrálo a lidem se, myslíme, naše vystoupení také líbilo. Publikum vytvořilo příjemnou atmosféru. Po nás hrála i skupina "Irish dew" (v překladu Irské slzy).

JOSEF JANČA IVČA VŠICHNI IRSKÁ SUITA VĚNEBAND JÁJA IVČA PEPA

 

LIPNICE - 24.7.2009

Na Lipnici jsme si to všichni moc, moc, moc užili (ještě víc než minulý rok). Mě a Ivču ve dvou písničkách doprovodili Anička a Honzeek Drabkovi, takže muzika byla hnedka plnější. Taky jsem si příjemně zahrála se super skupinami, jako jsou např. ÚSMĚVY, DUO D+...

JANČA A ÚSMĚVY :) VŠICI IVKA ZVRCHU JANÝSEK IVČA, JANČA A ANIČKA DUO D+ ČÁST SBORU HOUSLOVÁ SEKCE :)

 

LITOMYŠL - Středa hudby Vám třeba 15.7.2009

Pod vonnými lipkami u Smetanova domu jsme hráli již popáté. Počasí se sice, jak strašila předpověď, moc nevyvedlo, ale vzali jsme to sportovně. Jako host nám zde letos vystoupil skvělý muzikant Marek Dusil.

VŠICHNI S MARKEM DUSILEM MAREK DUSIL JANA S MARKEM DUSILEM IVA RYTMIKA JANČA JOSEF VŠICI JANA PETR IVČA KAMERAMAN PEPA VIKČA IVKA JANÝSEK VŠICHNI

 

VELICHOVKY - Na stadionu 4.7.2009

Ve Velichovkách panovala dobrá nálada: lidé se bavili a tancovali, klobásky se opékaly, sklenice se plnily..

JANČA IVČA JOSEF JANA VŠICHNI IVA JANKA PEPA IVČA JOSEF JANÝSEK VŠICI

 

BRNO - Na ranči 24.6.2009

Protože jsme minulou středu v soutěži "Na ranči" postoupili do finále, po týdnu jsme měli možnost si zde opět zahrát. Přizvali jsme našeho hostujícího Petra Lenocha. Koncert bych zhodnotila jako velice vydařený, sice jsme nevyhráli (to přece není to hlavní..), ale porota nás hodnotila velice kladně.

VŠICHNI IVČA PETR S PEPOU HOLKY JOSEF A JANČA OPĚT VŠICHNI

 

LITOMYŠL - Jarmark 20.6.2009

Zahráli jsme si vedle stylové slovenské salaše, publikum bylo pozorné a vděčné. V řadě skladeb nás doprovodila Vikča na jambe.

VŠICHNI JANČA IVANKA VIKČA PEPA Z PROFILU

 

BRNO - Na ranči 17.6.2009

I přes náročnou cestu jsme si pěkně zahráli a koncert si užili. Při hraní jsme se mohli koukat na koně volně pobíhající v ohradě, stačilo jen lehce pootočit hlavu..

VŠICHNI IVANKA JANČA PEPA

 

ČESKÉ LIBCHAVY - FaC festiválek 13.6.2009

Byl slunný den a my jsme si ho pěkně užili, zahráli jsme si totiž na FaC festiválku před vděčným publikem a také před Pavlem Žalmanem Lohonkou.

VŠICHNI IVANKA JANČA PEPA JANČA

 

TRSTĚNICE - Trtěnické léto 6.6.2009

Počasí nám moc nepřálo...lilo jak z konve. Ale štěstí se nan nás přece jen pousmálo: když jsme začali hrát, přestalo okamžitě pršet. A ještě něco..hráli po nás Paleček a Janík, takže jsme mohli poslouchat skvělé Ježkovy písně.

VŠICHNI POSPOLU JANČA IVČA JOSEF JANÝSEK

 

KONOPIŠTĚ - Folkový kvítek 9.5.2009

Folkáč jsme si užili. Sluníčko svítilo a svítilo, diváci měli dobrou náladu a navíc jsme si poslechli skvělou muziku v podání Nerezu, ale i dalších.

JANČA JANÝSEK JÁJA IVUŠKA JANČA S IVČOU LID VIKČA VĚNDY VĚNDY PODRUHÉ

 

LITOMYŠL - Majáles 1.5.2009

V klášterních zahradách na krásném zeleném trávníku se nám hrálo moc pěkně, až na to ostré slunko, které nám svítilo celý koncert přímo do obličeje. Ivča to ale vyřešila, vzala si sluneční brýle :D.

IVČA JANČA A IVČA JÁJA S PEPOU JANČA VŠICHNI

 

HRAD PECKA - Koncert vítězů Novopackého slavíčka 23.4.2009

Na hradě Pecka jsme hráli již podruhé a za ten rok své kouzlo neztratil.

IVČA JANČA JOSEF VŠICHNI

 

RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ - Podhorský čtyrlístek 17.4.2009

Na Podhorském čtyřlístku zahrála Janča jak sólově, tak s Ivčou v duu. Jako jediné jsme měly svoje vlastní skladby. Jako Věndy jsme získaly úžasné první místo.

IVČA JANČA OBĚ VĚNDY

 

NOVÁ PAKA - Novpacký slavíček 15.4.2009

Každoročně se v Nové Pace koná mezinárodní pěvecká soutěž Novopacký slavíček. Letos tam byla Janča sólově, s Ivčou v duu a taky jako Věneband, oproti loňsku tam byla sólově i Ivča. A vyzpívali jsme si dvě zlaté příčky (Věndy, Věneband) a jedno stříbro (Janča).

PŘEDÁVÁNÍ DIPLOMU IVČA VĚNDY JÁJA VĚNEBAND

 

SVITAVY - Porta 4.4.2009

Ve Svitavech si s náma zahrál Petr Lenoch a obohatil muziku o pěkné basové tóny. Po dlouhé době byla Porta jinde než v Červené knihovně, letos byla v nové Fabrice.

IVČA JANČA S IVČOU JANÝSEK PEPA PETR VŠICHNI

 

BRNO - Rozhovor (rádio Proglas) 20.3.2009

V Proglase panuje pohodová, klidná nálada, aspoň tak to působilo na nás během půldne, kdy jsme nahrávali s panem Strašákem menší rozhovor.

V NAHRÁVACÍM STUDIU ZVUK

 

LITOMYŠL - Dům u rytířů 26.2.2009

Fotografie ze Slovenské Levoči v Domě u rytířů byly velmi zajímavé, na vernisáži jsme zahráli i lidovku "Tam okolo Levoči". U té nám výslovnost chválil vystavující autor fotografií pan Župnik a to potěšilo..děkujeme :)

V NAHRÁVACÍM STUDIU V NAHRÁVACÍM STUDIU V NAHRÁVACÍM STUDIU

 

PRAHA (Bohnice) - Dětská Porta 31.1.2009

Na Dětské Portě v Praze jsme byly jako Věndy (Janča, Ivča, Vikča) a Janča s Ivčou si zahrály i sólově. Odvezly jsme si Dětskou Portu (kategorie sólisté do 15-ti let..Janča) a taky pěkné zážitky a to je důležitý..!

JANČA IVKA VĚNDY JÁJA IVČA VIKČA SPACÍ PYTLE :)

 

LITOMYŠL - Jarmark 20.12.2008

Ikdyž mrzlo až praštilo a nám umrzaly a postupně upadávaly konečky prstů :), koncert se vydařil. Hráli jsme jak naše skladby tak i koledy.

IVČA JANČA VŠICI VIKČA IVA S ÚSMĚVEM NA TVÁŘI JÁJA JOSEF VĚNDY

 

DOLNÍ ÚJEZD - Vánoce 14.12.2008

V Dolním Újezdě s námi poprvé na koncertu Věnebandu (nepočítaje soutěže, kde jsme jako Věndy) zahrála Vikča Dostálová na djembe a taky na kytaru. Již 14. 12. panovala příjemná Vánoční atmosféra.

JOSEF NA HOUSLE JANČA VĚNDY VIKČA IVČA PEPA VŠICHNI

 

DOLNÍ DOBROUČ - 7.12.2008

V Dolní Dobrouči jsme si kromě písniček zahráli i divadlo a byla to sranda.

VŠICHNI IVČA JÁJA VŠICI

 

LUBNÁ - Vánoční trhy 6.12.2008

Lubná pořádá každoročně takové vánoční trhy, a tak jsme si připravili koledy, ale zahráli jsme i naše písničky. Letos se zde dražil zvon, na který zacinkali skoro všichni, kdo se byli podívat na trhy. Koncert se, myslím, vydařil.

VŠICHNI JOSEF VŠICI IVČA JANČA VĚNEBAND

 

SVITAVY - 5.12.2008

Toto byla soukromá akce. Hráli jsme převážně kledy, ale na naše taky došlo.

JANČA S IVČOU VŠICHNI

 

BRNO - Brána (celostátní finále) 29.11.2008

Na Bránu jsme šli va třech (Janča, Ivča, Viki) a pak taky Janča sólově. S holkama jsme si odvezly stříbrnou Bránu a Janča si dovezla totéž ještě jednou. Bránu jsme si užily a potkaly se tam zase se spoustou skvělých kámošů..:)

JÁJA Z KONCERTU IVČA VĚNDY VIKI JANČA ZE ZVUKOVKY VYHLÁŠENÍ

 

POLIČKA - Dětská Porta 22.11.2008

V Poličce bylo velmi blaze :). Postoupily jsme do celorepublikového finále Dětské Porty do Prahy, a to jak Ivča a Janča sólově, tak i Věndy. Jak by ne, va všem nás podpořila "kachna".

IVČA JÁJA VIKČA IVANKA VŠI TŘI JANČA S VIKI S KACHNOU :)

 

PARDUBICE - Bradelská skleněnka 8.11.2008

Proč Bradelská skleněnka? To protože se původně konala v Horním Bradle, ale to, že byla letos v Pardubicích nám nevadilo, alespoň jsme se podívali na zámek. Bradelská skleněnka má vždy několik cen např.: dívácká, cenaporoty, nejlepší hlas...atd. Jednou z cen je i taková, o které rozhodnou sami soutěžící. Takže se kolegové hodnotí navzájem. A právě tu cenu jsme získaly my (Janča, Ivča - Věndy), domů jsme si tedy odvážely "Bradelskou skleněnku soutěžících".

JANČA A IVČA PLAKÁT SOUBOJ S BÝKEM :) VĚNDY VYHLÁŠENÍ S CENOU

 

BRNO - Brána 1.11.2008

V Brně v divadle Barka bylo stejně jako loni příjemně. Skvěle jsme si zahrály a dokonce jsme postoupily do republikového finále (Janča i Věndy). A také jsme se tam seznámily s jednou velice milou slečnou, akorát nás zarazilo, proč chodí na veřejnosti nahá .. viz. fotka "VE ČTYRECH" ..nicméně přesvěčte se sami :).

JANČA IVČA VĚNDY VIKČA JANÝSEK VŠICHNI VYHLÁŠENÍ VE ČTYRECH

 

LITOMYŠL - Fishfest 13.9.2008

Vůně ryb, pivečko a muzika, tak to je příznačné Fishfestu. "Na kopečku" jsme hráli již podruhé a hrálo se nám pěkně a ryby nám taky chutnaly :).

VŠI TŘI JANČA JOSEF VŠICHNI IVČA JÁJA VĚNEBAND S PUBLIKEM

 

LITOMYŠL - U Smetnova domu 6.8.2008

Na letošní vystoupení v pořadu "Středa hudby Vám třeba" jsme si jako hosta pozvali Duo D+ z Jablonce nad Nisou. Jsou to sourozenci Anička-kytara, zpěv a Honzeek-baskytara, zpěv a v poslední době s nimi hraje i jejih bratránek Chubishek (Kuba)-djembe, zpěv. Hrají pouze vlastní skladby. Janča si s nimi v pár písničkách zahrála. Pak přišla řada na nás. Hostoval nám zde Petr Lenoch na baskytaru. Počasí se vydařilo, což bylo celkem důležité, jelikož se všechno odehrávalo pod širým nebem.

ANIČKA A HONZEEK DUO D+ DUO D+ A JANČA JÁJA A JOSEF PETR VŠICHNI JANÝSEK IVČA PEPA JANČA S IVČOU VĚNEBAND

 

NASAVRKY - Lughnasad (keltské slavnosti) 26.7.2008

V Nasavrkách na keltských slavnostech Lughnasad jsme hráli poprvé a můžeme říci, že nás příjemně překvapily. Moc se nám líbil program jako např. druidský obřad, hry pro děti, keltská obydlí..atd.

VŠICHNI IVČA PEPA JANČA, IVČA A JOSEF JÁJA A IVANKA JOSEF JANČA VĚNEBAND

 

SEBRANICE - Toulovcovo letní odpoledne 13.8.2006

V Sebranicích jsme hráli poprvé. Celá akce byla původně plánována do přírody (u kapličky sv.Mikuláše), ale z důvodu hrozby deště byla nakonec přesunuta do místního kulturního domu. Před námi vystoupila skupina historického šermu. Zde jsme zahráli bez basového Karlíka, který se nemohl dostavit.

VĚNEBAND JANČA IVČA TAŤKA JANČA IVČA VĚNEBAND TAŤKA HLEDIŠTĚ

 

LITOMYŠL - STŘEDA HUDBY VÁM TŘEBA (u Smetanova domu) 2.8.2006

Akce "STŘEDA - HUDBY VÁM TŘEBA" je jednou z našich nejoblíbenějších. Tentokrát přijal naše pozvání host velmi vážený - Petr LINHAR z Prahy, který je mj. skladatelem a vedoucím výborné skupiny MAJEROVY BRZDOVÉ TABULKY. Na začátku hudebního večera Petr Linhart přednesl některé za svých četných skladeb a ve dvou z nich ho doprovodila (houslemi i zpěvem) Jana. Zbylou část večera obstarala naše celá kapelka. Zvuk byl (jako obvykle od Milana Chramosty) velmi dobrý. Ani tentokrát nepršelo, ale bylo to o "fous".

PETR LINHART JANA+PETR PETR LINHART JANA+PETR JANA IVA VĚNEBAND KAREL JANA IVA HLEDIŠTĚ ELEKTROHOUSLE

 

ÚJEZDEC - otevření kapličky 29.7.2006

V krásně opravené kapličce byla výborná akustika. Zde se nám hrálo zcela jinak (výrazně lépa) než do mikrofonů a "drátů". Velmi se nám tu líbilo a doufáme, že si tu opět někdy zahrajeme.

VĚNEBAND JANČA IVUŠ JOSEF KARLÍK VĚNEBAND JANČA JOSEF

 

LITOMYŠL-KERAMICKÝ TÁBOR 28.7.2006

Na večerní akci keramického tábora jsme si zahráli čistě akusticky s chutí. Venku bylo příjemně a publikum pozorné.

JANA VENEBAND JOSEF VENEBAND

 

ŠIKLŮV MLÝN - Westernové městečko 17.6.2006

Areál westernového městečka nás překvapil svojí rozlehlostí i provedením. Ještě více nás však překvapily vpravdě davy návštěvníků v průběhu slunného víkendu. Celkový počet asi 15.000 návštěvníků byl úctyhodný. Tito diváci využily všech různých představení v areálu (mimo pódia s hudební produkcí i rodeo, divadelní vystoupení atd...). O přestávkách si holky zatancovaly country tance. Na basu s námi tentokrál zahrál Petr (na svůj nový aparát). Na pódiu jsme se střídali s šikovnou kapelou PUNC.

VĚNEBAND IVČA JANČA PETR HLEDISTE JOSEF PARKOVISTE INDIANKY VŠICHNI SPOLEM

 

LITOMYŠL - DĚTSKÝ DEN (MŠ LIDICKÁ) 15.6.2006

V přesunutém termínu Dětského dne počasí vyšlo na jedničku. Skládací altán (plánovaný původně jako ochrana před případným deštěm) jsme nakonec rádi využili pro odstínění prudkého slunce. Letos jsme na této akci hráli již počtvrté (minulé dva ročníky silně propršely). Letos jsme zde poprvé hráli komplet - tedy s basou!

VĚNEBAND-1 JANČA-1 IVČA-1 JANČA-2 KAREL JANA TAŤKA HLEDISTE PÓDIUM VĚNEBAND-2

 

LITOMYŠL - Vernisáž výstavy keramiky 2.6.2006

Letos jsme opět měli tu čest zahájit výstavu keramiky ve krásných sklepních prostorách. Celá naše produkce (mimo kláves) byla akustická a v klenutém sklepě byl velmi zajímavý zvuk. Na výstavě jsme si navíc prohlédli i některé z keramických výtvorů Ivy i Jany.

VĚNEBAND IVČA JANČA TAŤKA CELEK RYBA IVY KOBRA JANY NA LAVIČCE

 

PARDUBICE - Den pardubických dětí 28.5.2006

Den pardubických dětí na koupališti Cihelna se vydařil co do počasí i pohody. Zahráli jsme si zde dosyta. O přestávkách si i naše děcka zahráli šachy v místním turnaji a zúčastnily se řady dalších her. Vlastní bazén byl však v rekonstrukci - tedy z koupání nebylo nic.

VĚNEBAND JANČA IVČA KAREL TAŤKA ŠACHYSTKA IVČA HLEDIŠTĚ ŠACHYSTÉ KÁJÍK A JANČA U PLOTU

 

JANA (sólově) NA FINÁLE FOLKOVÉHO KVÍTKU - Konopiště 13.5.2006

Jana hrála ve finále na Konopišti již potřetí, poprvé však sólově. V letech 2005 a 2004 zde vystupovala se skupinou Mother´s Angels. Úroveň vystupujících byla letos nejvyšší za poslední ročníky i tím, že někteří z nich jsou posluchači konzervatoří. Jana zde s jistotou přednesla své tři skladby - Truhla, Jaro a Vánoce. Podle reakcí publika toto svým projevem zaujala. Na jedno z prvních tří míst sice nedosáhla, ale svým vystoupením neudělala ostudu ani sobě ani kapele Věneband. Před tak početným publikem jako bylo zde (asi čtyři tisíce diváků) sólově vystupovala poprvé. Už nyní Jana přemýšlí nad tím s jakými skladbami se přihlásí do soutěže v roce 2007.

JANA Z DÁLKY JANA Z BLÍZKA POLOVINA HLEDISTE SLAVNOSTNÍ NÁSTUP PŘEDÁVÁNÍ CEN

 

HUDLOVAČKA-Hradec Králové 6.5.2006

Do Hradce Králové jsme dorazili těsně před naším vystoupením, ale vše jsme nakonec stihli. U letců se nám hrálo pěkně. Velmi rozlehlé pódium nás (opět jako již 2x) svedlo k velkým vzdálenostem mezi jednotlivými členy, ale příště se jistě více semkneme. Zvuk od Karla Toupala byl tradičně dobrý. Organizace festivalu byla jako vždy na HUDLOVAČCE velice dobrá!

VĚNEBAND-1 JANČA-1 IVČA-1 JANČA-2 VĚNEBAND-2 KAREL IVČA-2 TAŤKA

 

MAJÁLES - klášterní zahrady - Litomyšl 6.5.2006

Letos vyšlo počasí na jedničku. Z počátku se ukázalo několik mraků, ale nepadla ani kapka. Jelikož jsme si zvuk na tomto koncertě (tradičně) zajišťovali sami - potěšila nás velmi dobrá zkušenost s novou částí naší "aparatury". S výsledným zvukem jsme byli spokojeni. Velmi početné publikum bylo dle jeho reakcí snad spokojeno a zahájilo tím předposlední majálesové odpoledne. Prostředí v klášterních zahradách má velké kouzlo, a navíc - na trávě hrajeme opravdu výjimečně!

VĚNEBAND-1 JANČA-1 IVČA-1 NA LAVIČCE VĚNEBAND-2 JANČA-2 KAREL PÓDIUM IVČA-2 TAŤKA-JOSEF VĚNEBAND-3 HLEDIŠTĚ S HONZOU PETRÁŠEM

 

PORTA - Svitavy 8.4.2006

Na oblastním kole porty jse si zahráli již potřetí. Hrálo se nám prima. Čas byl přesně vymezen na 15 minut. Večer jsme opět - stejně jako všichni ostatní účinkující - pobesedovali s porotou.

VĚNEBAND-1 JANČA IVČA VĚNEBAND-2 KAREL KAŠNA

 

U ČERNÉHO ORLA - Litomyšl 25.3.2006

U Černého orla jsme hráli prvně. Taťka-Josef tady však již před 34-mi lety hrál divadlo (role kuřete). Na pestrém hudebním večeru před Věnebandem vystoupila řádka účinkujících. Celý večer měl společného jmenovatele - Břeťu Pazlara, který akci pořádal. Při vystoupení Břeti si Jana dosyta zaimprovizovala na housle i na bonga. Na závěr večera zahrál Věneband.

VĚNEBAND-1 JANČA-1 IVČA-1 BŘEŤA JOSEF KAREL BŘEŤA IVČA-BONGA JANČA-2 VĚNEBAND-2 JOSEF JANČA-BONGA BŘEŤA-JOSEF-JANA JOSEF

 

POLIČSKÝ SKŘIVAN - POLIČKA 3.3.2006

Naše první vystoupení v roce 2006 bylo v příjemném prostředí Divadelního klubu v Poličce. i přesto, že jsme tentokrát hráli bez bicích hrálo se nám prima. Baskytaru zastal Libor Šimek. Poprvé jsme zde představili novou píseň Jany "JARO".

VĚNEBAND-1 VĚNEBAND-2 JANČA IVUŠ JANČA TAŤKA LIBOR VĚNEBAND

 

STARŠÍ FOTKY

ZDE NAJDETE STARŠÍ FOTKY NAŠÍ KAPELY A JEJICH ČLENŮ.

STARŠÍ FOTKY