AKTUALITY kapely Věneband

a jejich členů

 

 

13.5.2012 – JANA VĚNEČKOVÁ ZÍSKALA POTŘETÍ ZA SEBOU ZLATÝ FOLKOVÝ KVÍTEK

Již po jednadvacáté se druhou květnovou sobotu v amfiteátru zámku Konopiště rozezněl festival Folkový kvítek, jehož součástí je finále celostátní autorsko-interpretační soutěže mladých muzikantů. Návštěvníci festivalu si mohli mezi letošními finalisty soutěže poslechnout i Janu Věnečkovou, která se do finále z oblastních kol kvalifikovala již podeváté. Poprvé na Konopišti zahrála v devíti letech v roce 2004.

V této soutěži Jana dosáhla letos třetího vítězství v řadě, což se v dlouhé historii festivalu dosud nikomu nepodařilo. Coby soutěžící se Jana s Folkovým kvítkem rozloučila, jelikož již dosáhla věku osmnácti let. Svým posledním soutěžním vystoupením na Konopišti si získala nejen odbornou porotu, ale i diváky, kteří ji udělili první místo v diváckém hlasování.

 

4.2.2012 – JANA VĚNEČKOVÁ OSOBNOSTÍ DĚTSKÉ PORTY

I v letošním ročníku Dětské porty, jehož finále proběhlo první únorový víkend, Jana Věnečková vynikla. Porotou složenou z řad hudebních redaktorů, pedagogů a muzikantů byla oceněna mimořádnou cenou „Osobnost Dětské Porty“. Členka poroty, hudební redaktorka folkového serveru Folktime, Jana Džexna Tipmanová o finále Dětské porty napsala: „Jana Věnečková během let rozvinula svůj talent k osobitosti a originalitě vyhovující nejpřísnějším „dospělým“ měřítkům“. Kromě tohoto ocenění si Věndy (Jana na housle, její sestra Iva na klávesy a Jan Krásný na trubku a perkuse) letos přivezli z Prahy i 1.místo v kategorii kapel do 20-ti let. V autorských skladbách Jany zazněly propracované trojhlasy i zajímavá nástrojová sóla.

 

26.11.2011 – VĚNDY počtvrté vítězem festivalu BRÁNA

Česká tábornická unie pořádala 26.11.2011 v brněnském kulturním centru Sýpka celostátní finále hudební přehlídky mládeže BRÁNA 2011. Věndy se pravidelně festivalu účastní s vlastní tvorbou, i letos zahráli tři nové písničky od Jany – Sladký jako med, Moc kaštanů, Není čeho se bát. Svým vystoupením se jim podařilo obhájit loňské prvenství jak u odborné poroty, tak i v diváckém hlasování. Věndám se tak jako jediné kapele v historii soutěže podařilo získat první místo tři roky po sobě (v letech 2009, 2010, 2011), přičemž jedno prvenství si Jana s Ivou v duu připsaly i v roce 2007. V závěru festivalového dne proběhlo na pódiu i předávání putovní ceny Brány za absolutní vítězství v soutěži a Věndy jako jeho loňští držitelé získali pamětní litinové kytarky, symbol tohoto festivalu.

 

25.6.2011 – PORTA ŘEVNICE - VĚNEBAND ZAHRÁL NA PORTĚ

Vystoupení bylo pro nás velmi příjemné. Velmi ochotný zvukař, živé a pozorné publikum, počasí – vše bylo výborné.

 

4.6.2011 – VĚNEBAND ZAHRÁL V MEZINÁRODNÍM FINÁLE PORTY V ÚSTÍ NAD LABEM

Hrálo se nám zde velmi pěkně, zvuk byl výborný a vystoupení jsme si patřičně užili. Palmu vítězství si odvezli přátelé ze Slovenska.

 

14.5.2011 – JANA ZÍSKALA PODRUHÉ V ŘADĚ ZLATÝ FOLKOVÝ KVÍTEK

Již podvacáté se druhou květnovou sobotu v amfiteátru zámku Konopiště rozezněl festival Folkový kvítek, jehož součástí je finále celostátní autorsko-interpretační soutěže mládeže. Návštěvníci festivalu mohli mezi letošními finalisty soutěže najít i Janu Věnečkovou prezentovanou v almanachu festivalu „Rozqetlo“ jako „..všestranně hudebně nadanou písničkářku z Litomyšle..“. V soutěži Jana ziskem zlatého Folkového kvítku obhájila loňské prvenství, což se v dlouhé historii festivalu dosud povedlo pouze dvěma účinkujícím.

 

5.5.2011 – VĚNEBAND POSTOUPIL DO FINÁLE NOTOVÁNÍ v Praze

5.5. proběhlo semifinále Notování. Věneband postoupil s největším počtem diváckých hlasů do finále, které se bude konat 2.6.2011.

 

4.2.2011 – PRAHA – JANA VĚNEČKOVÁ ZÍSKALA PODRUHÉ DĚTSKOU PORTU

V Praze Bohnicích v Divadle Za plotem se ve dnech 3. a 4. února 2011 uskutečnilo republikové finále hudební soutěže Dětská porta. Soutěž je postupová a do finále postoupili ti nejlepší mladí muzikanti z více než dvou desítek oblastních kol.

V kategorii do 18-ti let se představila se svým zpěvem a hrou na housle a mandolínu Jana Věnečková. Ve finále kategorie sólistů od 15-ti do 18-ti let dosáhla Jana vynikajícího úspěchu když získala první místo a tím i Dětskou portu.

 

24.12.2010 – ŠTĚDRODENNÍ KOLEDOVÁNÍ U MUZEA

Rok se s rokem sešel a my jsme měli opět možnost zahrát si na Štědrý den u muzea. Atmosféra i přes to, že nebyl sníh byla sváteční. Naprostá většina zahraných skladeb byla s vánoční tématikou včetně řady koled. I přes déšť, který začal ve druhé polovině vystoupení padat, vydržela většina posluchačů až do konce vystoupení. Někteří z nich si s námi známější koledy i zazpívali.

 

4.12.2010 – Postup na finále DĚTSKÉ PORTY

Na oblastním kole Dětské porty v Poličce si Věndy v kategorii skupin, Jana  i Iva (v kategoriích sólo) vyzpívaly postup do finále, které se bude konat 3.-5.2.2011 v Praze.

 

27.11.2010-Absolutní vítězství na festivalu BRÁNA pro VĚNDY

Letošní celorepublikové finále hudební soutěže mládeže BRÁNA se konalo v sobotu 27.11.2010 v brněnském kulturním centru Sýpka. V kategorii do 18-ti let se festivalu zúčastnila i skupina Věndy z Litomyšle (Jana a Iva Věnečkovy, Viktorie Dostálová a Jan Krásný). Před početným publikem skupina zahrála tři nové vlastní skladby a svým vystoupením obhájila loňské prvenství. První místo získala skupina i v diváckém hlasování. Z Brna si navíc odvezla i absolutní vítězství napříč všemi kategoriemi, čím si zajistila přímý postup do mezinárodního finále „dospělácké“ Porty 2011. Porota ocenila originalitu hudební i textové stránky vlastních skladeb a jejich přesvědčivou interpretaci (dvě skladby složila Jana, autorkou třetí je Iva). Jana Věnečková vystoupila i ve finále kategorie sólistů, kde získala výborné třetí místo.

 

6.11.2010-oblastní kolo Brány v Brně

ezbariérovém divadle Barka jsme si opět po roce zahráli na soutěži Brána. V kategorii skupin do 18-ti let jsme jako Věndy postoupily do finále Brány, které se bude taktéž v Brně, ale pro změnu v Sýpce. Janča má postup na "divokou kartu", takže si tam snad zahraje i sólově. I přes problémy s nazvučením kytary (resp. jejím zkresleným zvukem) se nám hrálo vcelku dobře.

 

26.6.2010-Semifinále Porty v Řevnicích

Po oblastním kole v Kostelci nad Orlicí jsme měli možnost si zahrát na Portě v Řevnicích. Vystoupili jsme na vedlejším pódiu, které bylo umístěno na hřišti na házenou. Diváci byli pozitivně naladěni, už jen kvůli slunečnému počasí.

 

20.6.2010-festival Hudlovačka

Janča si díky vítězství na Folkovém Kvítku zahrála na pardubickém festivalu Hudlovačka. Původně se měl odehrát  venku pod širým nebem, kvůli počasí se ale přesunul do pardubického kulturáku.

 

17. a 19.6.2010-náměstí Litomyšl

V rámci Týdne u Salaše jsme ve čtvrtek vystoupili na náměstí u staré radniční věže. A o dva dny později jsme si, sice už v osm ráno, ale pěkně, zahráli opět na litomyšlském náměstí, tentokrát ale na větším pódiu. Ze začátku bylo chladno a hodně lidí asi ještě spalo, ale asi po půl hodině už vysvitlo sluníčko, které vytáhlo lidi z postelí.

 

8.5.2010 – JANA ZÍSKALA ZLATÝ FOLKOVÝ KVÍTEK, VĚNDY DRUHÉ

V amfiteátru na Konopišti se dne 8.5.2010 konalo republikové finále FOLKOVÉHO KVÍTKU jako součást zahajovacího festivalu folkové sezóny. Této autorsko-interpretační soutěže pro mládež do 18ti let se letos zúčastnilo na 250 soutěžících. Jana VĚNEČKOVÁ z Litomyšle zde zahrála a zazpívala tři vlastní skladby a získala v kategorii sólistů první místo a tím i zlatý Folkový kvítek. V kategorii skupin pak se svojí sestrou Ivou a Viktorií Dostálovou jako skupina VĚNDY obsadily vynikající druhé místo a získaly tak stříbrný Folkový kvítek. Vítězstvím Jana získala pozvánku na řadu prestižních folkových festivalů v letošním roce po celé České republice.

 

10.4.2010 – VĚNEBAND ZAHRAJE NA PORTĚ 2010 V ÚSTÍ NAD LABEM A V ŘEVNICÍCH

Věneband získal v sobotu 10.4. na Podorlickém kole Porty 2010 v Kostelci nad Orlicí 1.místo v autorské soutěži za píseň Jany Věnečkové „Žár z uhlíků“. Tím si zajistil přímý postup na hlavní scénu mezinárodního finále Porty 2010, které se koná 22.-24.7. v Ústí nad Labem. V interpretační portě Věneband získal za 2.místo z 15 soutěžících postup do českého národního semifinále, které se koná v červnu v pražských Řevnicích. Pro Janu Věnečkovou je to za autorskou tvorbu v letošním roce již druhé významné ocenění, neboť v lednu si z Prahy přivezla prvenství z finále autorské Dětské porty za skladbu „Zažloutlé psaní“.

 

30.1.2010 – AUTORSKOU DĚTSKOU PORTU 2010 ZÍSKALA JANA VĚNEČKOVÁ

Poslední lednový víkend (29.-30.1.2010) proběhlo v Praze v bohnickém Divadle Za plotem finále letošního ročníku Dětské porty. Dvoudenního soutěžního maratonu, kdy hudba zněla od rána do pozdního večera, se zúčastnilo na osmdesát sólových interpretů, duet či skupin z celé republiky. Zástupci našeho regionu postupující z oblastního kola v Poličce se v silné konkurenci rozhodně neztratili. Dvě finálová třetí místa nakonec putovala do Litomyšle, v kategorii jednotlivci a dua 13 až 15 let ho získala Jana Věnečková a v kategorii skupin 15 až 18 let dívčí skupina Věndy. Další třetí místo si vyzpívala v nejmladší kategorii skupin do 14 let poličská skupina Veverky.

Nejcenějšího úspěchu bylo dosaženo v autorské části soutěže, kdy ze 30-ti přihlášených skladeb všech kategorií (do 26 let) nejvíce zaujala porotu skladba Jany Věnečkové Zažloutlé psaní. Jana si tak z Prahy přivezla kromě dvou bronzů i „Autorskou dětskou portu“. Toto skvělé ocenění ji určitě podpoří v další hudební tvorbě.

 

28.11.2009 – VĚNDY zvítězily v celostátním finále BRÁNY

V sobotu 28.11.2009 se v brněnském kulturním centru Sýpka konalo celorepublikové finále 21. ročníku hudební soutěže BRÁNA 2009. V kategorii skupin do 18-ti let zahrála skupina Věndy z Litomyšle (Jana a Iva Věnečkovy s Viktorií Dostálovou) své tři vlastní skladby a získala první místo. V hlasování diváků získaly Věndy též první místo. Obou ocenění si členky kapely velice cení, mimo jiné i proto, že mezi skupinami ve finále této kategorie byly věkově nejmladší. Jana Věnečková navíc vystoupila i ve finále kategorie sólistů do 15-ti let, kde získala výborné třetí místo.

 

21.10.2009 – SLAVÍCI VE ŠKOLNÍ LAVICI - Janča si z Brna přivezla zvláštní ocenění
V Kulturním centru v sále Břetislava Bakaly se ve středu 21.10.2009 uskutečnila po dvou letech soutěž do osmnácti let „Slavíci ve školní lavici“. Z nahrávek 500 účastníků jich bylo (do dvou kategorií) vybráno okolo třiceti a ti se zúčastnili finále v Brně. Janča získala ve své kategorii (15 až 18 let) zvláštní cenu poroty za celkový hudební projev.


26.9.2009 – JIZERSKÁ NOTA - Získaly jsme ocenění na Jizerské notě
V sobotu 26.9.2009 jsme se (Janča, Ivča, Vikča … Věndy) zúčastnily soutěže Dětská nota v Hejnicích u Frýdlantu. Celý festival byl vydařený, tomu určitě přispělo i krásné počasí. Hrály jsme pět soutěžních písní a to: Smutek a radost, Šachy, Lunapark, Bouřku a jenu z nejnovějších Zažloutlé psaní. Získaly jsme diváckou cenu a cenu poroty za nejlepší vokál, Janče pak porotci udělili ještě cenu „Nejlepší instrumentalista“.
Dětská nota se konala v rámci soutěžního festivalu Jizerská nota. Jizerské notě zahrály např.: Bezefšeho, Epy de Mye nebo Hluboké nedorozumění.


15.7.2009 – STŘEDA HUDBY VÁM TŘEBA

Rosnička měla tentokrát pravdu

Ve středu 15.7. jsme měli koncert pod vonnými lipkami u Smetanova domu v Litomyšli. Jako hosta jsme si dovolili pozvat Marka Dusila. O Markovi u nás v Litomyšli natáčela dokument televize ČT2. A tak jste mohli v televizi zhlédnout výsek ze středečního koncertu.

Tento rok jsme hráli v pěti (Janča, Ivča, Josef, Petr, Vikča). Všechno probíhalo skvěle až na to počasí. Předpověď hlásila, že by mělo na koncert silně poprchávat. A bohužel nám na konec vystoupení začalo opravdu notně pršet. Obecenstvo nás v tom ale nenechalo a většina vydržela až dokonce i přesto, že byl déšť pořádný.

 

17.4.2009 – RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

VĚNDY – PRVNÍ V PODHORSKÉM ČTYŘLÍSTKU

17.4.2009 se uskutečnilo finále mezinárodní pěvecké soutěže Podhorský čtyřlístek ve Rtyni v Podkrkonoší. Věndy sem byly vybrány porotou na základě zaslané nahrávky. V kategorii vokálních skupin získali první místo.

 

15.4.2009 – NOVÁ PAKA

JANA VĚNEČKOVÁ (sólo) – 2. MÍSTO, NOVOPACKÝ SLAVÍČEK

VĚNDY – 1.MÍSTO a  VĚNEBAND – 1.MÍSTO, NOVOPACKÝ SLAVÍČEK

15.4.2009 se uskutečnila tradiční pěvecká soutěž NOVOPACKÝ SLAVÍČEK. Letos byla opět soutěží mezinárodní a zúčastnilo se jí více než dvěstě soutěžících ze základních, středních i uměleckých škol. Ve své sólové kategorii si Jana za přednes lidové písně IDE ŠANDÁR a vlastní skladby LUNAPARK odvezla druhé místo a s ním také stříbrného Novopackého slavíčka. V kategorii mladších skupin si pak Jana společně s Ivou vyzpívaly první místo. Závěr soutěže patřil kategorii volných seskupení, kde skupina Věneband získala též první místo. Více na: http://www.gymnp.cz/slavicek .

 

4.4.2009 – SVITAVY – obl. kolo PORTY

V kulturním centru Fabrika proběhlo východočeské kolo Porty. Zahrál si tu s námi jako host Petr Lenoch na baskytaru. Zahráli jsme výhradně vlastní skladby a hrálo se nám dobře. Fabrika je pěkná, technicky dobře vybavená. Zvuk byl velice dobrý.

 

14.3.2009 – HRADEC KRÁLOVÉ

JANA VĚNEČKOVÁ - POSTUP DO FINÁLE FOLKOVÉHO KVÍTKU

VĚNDY - POSTUP DO FINÁLE FOLKOVÉHO KVÍTKU

V klubu Lucie v Hradci Králové se 14.3.2009 uskutečnilo oblastní kolo soutěže FOLKOVÝ KVÍTEK. Jana Věnečková v kategorii sólistů si vyzpívala postup do finále. Stejně tak se dařilo i skupině VĚNDY (Jana Věnečková, Iva Věnečková a Viktorie Dostálová), též postupuje do finále. Finále se bude konat na Konopišti dne 9.5.2009.

 

31.2.2009 – PRAHA – JANA VĚNEČKOVÁ ZÍSKALA DĚTSKOU PORTU

V Praze Bohnicích v Divadle Za plotem se ve dnech 30. a 31. ledna 2009 uskutečnilo republikové finále hudební soutěže Dětská porta. Soutěž je postupová a do finále postoupili ti nejlepší mladí muzikanti z dvaceti oblastních postupových kol.

V kategorii do 12-ti let náš kraj svým zpěvem a hrou na piano reprezentovala Iva Věnečková. V kategorii skupin od 15-ti do 18-ti let sklidila velký aplaus pražského publika dívčí skupina VĚNDY ve složení Jana Věnečková, Iva Věnečková a Viktorie Dostálová. Ve finále kategorie sólistů od 13-ti do 15-ti let dosáhla vynikajícího úspěchu Jana Věnečková, která získala první místo a tím i Dětskou portu. V Praze zahrála tři vlastní skladby: Galileo Galilei, Svět plný barev a Bouřka. Svůj zpěv doprovodila střídavě hrou na housle a mandolínu. Prvního místa si Jana velice cení.

 

ODKAZ NA VYSTOUPNÍ JANY V ROCKOVÉM ORATORIU:

http://nasetelevize.cz/view.php?nazevclanku=litomysl-rockove-oratorium-eversmiling-liberty&cisloclanku=2009010005

 

 

 

29.11.2008 – BRNO (Medlánky) – VĚNDY získaly STŘÍBRNOU BRÁNU, JANA v sólistech TAKÉ DRUHÁ

Posluchači i odborná devítičlenná porota vyslechli v kulturním zařízení Sýpka republikové finalisty soutěže BRÁNA. V kategorii skupin do 15-ti let zde získaly VĚNDY (Jana Věnečková, Iva Věnečková a Viktorie Dostálová) vynikající druhé místo a odvezli si tak stříbrnou Bránu 2008. Jana Věnečková v kategorii sólistů získala také výborné druhé místo a obdržela též stříbrnou Bránu.

PODROBNOSTI NA: www.festivalbrana.cz

 

22.11.2008 (so) – POLIČKA – Divadelní klub – oblastní kolo Dětské porty (Jana, Iva a sk.VĚNDY)

V sobotu 22.11.2008 v poličském divadelním klubu proběhlo oblastní kolo Dětské porty. V kategorii sólistů do 15-ti let si Jana VĚNEČKOVÁ ve svých autorských skladbách zahrála nejen na housle. Jana získala postup do republikového finále Dětské porty, které se bude konat ve dnech 30.1.-1.2.2009 v Praze.

Letos poprvé vystoupila sólově i Iva (piano, zpěv) – v kategorii do 12-ti let. I Iva získala postup do republikového finále.

Obě sestry pak posílené o Viktorii Dostálovou (kytara, zpěv)

si jako skupina VĚNDY vyzpívaly také postup do republikového finále.

 

 

8.11.2008 – PARDUBICE, DOLI KLUB - VĚNDY získaly BRADELSKOU SKLENĚKU SOUTĚŽÍCÍCH

V sobotu 8.11.2008 se v pardubickém DOLI KLUBU konal 7.ročník hudební soutěže BRADELSKÁ SKLENĚNKA. V této soutěži dospělých písničkářů a duet se představily i sestry Jana a Iva - jako duo VĚNDY. Tyto výrazně nejmladší účastnice tohoto festivalu zahrály své autorské skladby a získaly BRADELSKOU SKLENĚNKU SOUTĚŽÍCÍCH.

 

1.11.2008 (so) – BRNO – divadlo Barka – soutěžní festival Brána (Jana a sk.VĚNDY)

V sobotu 1.11.2008 se v brněnském divadle Barka uskutečnilo oblastní kolo soutěžního hudebního festivalu mládeže BRÁNA. V kategorii sólistů do 15-ti let Jana VĚNEČKOVÁ zahrála a zazpívala tři vlastní skladby (Galileo Galilei, Svět plný barev a Bouřka). Porota vedená Jiřím Moravským Brabcem rozhodla o postupu Jany do celostátního finále. Dívčí skupina VĚNDY ve složení Jana VĚNEČKOVÁ (housle, zpěv), Iva VĚNEČKOVÁ (piano, zpěv) a Viktorie DOSTÁLOVÁ (kytara, zpěv) si svými písněmi Ctnosti a neřesti, Loutka, Smutek a radost též vyzpívala postup do finále. Republikové finále soutěže se bude konat 29.11.2008 v Brně-Medlánkách.

 

13.9.2008 (so) – LITOMYŠL – Fishfest – Na kopečku

Na Fischfestu jsme zahráli již podruhé.

Stejně jako vloni bylo vystoupení provoněno opékanými rybami a četným publikem.

Počasí vyšlo na 1.

 

6.8.2008 (st) – LITOMYŠL – koncert pod lipami

Akce velmi vydařila, předskok skupiny DUO-D z Jablonce nad Nisou byl velmi dobrý a milý.

Pěkně jsem si zahráli  - jako host s námi celý koncert na baskytaru zahrál PETR LENOCH.

Již nyní se těšíme na příští srpnové vystoupení.

 

27.6.2008 – HRUŠOVÁ – předskok před JAROSLAVEM HUTKOU

V kulturním zařízení „ČESKÁ HOSPODA“ jsem byl poprvé v životě. Velmi mne překvapilo jak pěkné pódium i hlediště se skrývá ve dvoře bývalého statku v Hrušové. Velmi kvalitní interpreti zde budou po celé léto (každý pátek) dělat radost publiku. Pro nás byla čest zahrát jako předskok před osobností jakou je Jaroslav Hutka. Kvalitní ozvučení Svěráků z VM nám i na pódiu připravilo dobré podmínky pro vystoupení. Zahráli jsme zde především své vlastní skladby. Vystoupení J.Hutky bylo dosti zdařilé a milé. Velmi mile mne překvapil dobrý poměr mezi slovem mluveným a zpěvem (ve prospěch zpěvu). Jaroslav Hutka je jistě písničkářem, kterého si velmi vážím.

 

21.6.2008 – LITOMYŠL – staročeský jarmark

Ke Smetanovu náměstí máme velmi silné pouto, když se pak po něm rozsejí stánky řemeslníků a prodavačů nabere ještě na další kráse. Naše letošní vystoupení bylo přesně dvouhodinové a zahráli jsme si s chutí. Zvuková technika i její obsluha byla tradičně na této akci velmi dobrá.

 

7.6.2008 – TRSTĚNICE – festival TRSTĚNICKÉ LÉTO

Na Trstěnickém létu jsme si zahráli poprvé, ale stálo to za to. Bezprostředně před námi zahrála kapela SCHOVANKY, která předvedla profesionální výkon. Zahráli jsme dosti v pohodě a dobrý pocit z vystoupení si mimo nás snad odneslo i poměrně početné publikum. Areál festivalu je pěkné a prostorné. Venku se nám hraje vždy velmi pěkně. Schovanky nám připomněly to, že jsme těsně po nich hráli již podruhé (první setkání bylo na Přívratském vinobraní v roce 2004).

 

1.6.2008 – LITOMYŠL – kostel Rozeslání sv. Apoštolů na toulavcově nám.

Vernisáž výstavy obrazů a keramiky proběhla ve velmi malebném kostele. Zahráli jsme akusticky.

 

29.5.2008 – LITOMYŠL – zahradní slavnost v MŠ Lidická

V krásném prostředí jsme si velmi pěkně zahráli. Vzpomněli jsme, naše jedno ze zcela prvních vystoupení v roce 2003, které proběhlo právě zde.

 

24.5.2008 – LIBEREC – celostátní finále soutěž ZUŠ – housle (Jana)

V krásné budově liberecké ZUŠ proběhlo finále soutěže. Každý z účastníků zde přednesl dvě skladby. Jana přednesla Vivaldiho koncert d moll a pak Kreislerovo Preludium a Allegro (ve stylu Pugnaniho). Jana získala čestné uznání a po vystoupení vyslechla řadu různých rad od porotců. První místo v kategorii Jany získala Julie Svěcená. Soutěž byla pro Janu velmi dobrou zkušeností.

 

23.5.2008 – LITOMYŠL – vernisáž výstavy keramiky (sklepení DD)

Ve sklepení Domova důchodců „Na skalce“ jsme si zahráli již poněkolikáté. Výstava keramiky byla jako každým rokem plná nápadů a pěkných výtvorů. Ve sklepení jsme tentokrát zahráli pouze ve dvou (taťka a Iva). Jana již byla v Liberci, kde o den později proběhne finále soutěže ZUŠ v „klasických“ houslích. S Ivčou se nám hrálo pěkně a prostor některých sólových partů houslí pohotově zaplnila sóly na klavír.

 

17.5.2008 – KONOPIŠTĚ – národní finále FOLKOVÉHO KVÍTKU

VĚNDY získaly BRONZOVÝ FOLKOVÝ KVÍTEK

Na Konopišti u Benešova se konal 17.ročník soutěžního festivalu Folkový kvítek. Jeho hlavní částí bylo národní finále autorsko-interpretační soutěže hudebníků do 18-ti let. V kategorii skupin vystoupilo sesterské duo VĚNDY Jany a Ivy, v hodnocení poroty získalo 3.místo a z Konopiště si zaslouženě odvezlo bronzový Folkový kvítek. V diváckém hlasování skončily VĚNDY dokonce druhé. V kategorii jednotlivců zde vystoupila i Jana Věnečková sólově a v diváckém hlasování získala 3.místo.

PODROBNOSTI NA: www.folkovykvitek.cz

 

24.4.2008 – hrad PECKA – KONCERT NOVOPACKÝCH SLAVÍČKŮ

Velice pohodová a přesto slavnostní akce. Na koncertu se předvedli Ti nejlepší slavíčci ze soutěže konané v minulém týdnu. Na hradu Pecka jsme byli poprvé a velmi se nám tu líbilo. Jana zahrála sólově, s Ivou pak v duu a na závěr koncertu jsme zahráli všichni tři spolem. Hráli jsme akusticky – stejně jako na Novopackém slavíčkovi. Reakce publika na naše vystoupení byla velmi vřelá, z čehož jsme měli velkou radost.

 

22.4.2008 – CHOCEŇ – KONCERT RODINNÝCH SESKUPENÍ

Na této akci jsme letos vystupovali poprvé. Koncert organizovaný ZUŠ byl velice příjemný a rozmanitý zároveň. Naše vystoupení bylo na samý závěr koncertu. Akusticky jsme tu přednesli šestici našich skladeb a hrálo se nám velmi v pohodě. Je chvályhodné organizovat podobné akce podporující rodinné muzicírování – za to patří obdiv kantorům ZUŠ Choceň.

 

19.4.2008 – SVITAVY – východočeské oblastní kolo Porty

JANA získala ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ ZA HRU NA HOUSLE

Ve Svitavách jsme na Portě hráli již poněkolikáté v řadě. Naše vystoupení tentokrát poznamenaly problémy se zvučením (nezpůsobené naší vinou).

Zahráli jsme své 3 autorské písně a Jana získala ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ POROTY ZA HRU NA HOUSLE.

 

 

16.4.2008 – NOVÁ PAKA – Novopacký slavíček

VĚNEBAND získal NOVOPACKÉHO SLAVÍČKA,

JANA v sólistech druhá, v duu s IVOU též stříbrné

Ve 13.ročníku pěvecké soutěže Novopacký slavíček se v různých pěveckých kategoriích letos prezentovalo přes 200 soutěžících. Jana Věnečková získala v silně obsazené kategorii sólového zpěvu (A4b) vynikající DRUHÉ MÍSTO a navíc „ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ ZA KOMPOZICI SKLADBY GALILEO GALILEI“. Společně se sestrou Ivou obsadily DRUHÉ MÍSTO i v kategorii duet (B2) a zároveň obdržely  „ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ ZA OSOBITÝ PŘÍSTUP A KREATIVITU“. V kategorii volných seskupení (C) pak získal VĚNEBAND PRVNÍ MÍSTO, a tím i Novopackého slavíčka. Celá akce byla stejně jako před rokem velmi dobře organizována a již se těšíme na 24.4.2008, kdy si zahrajeme na galakoncertu Novopackých slavíčků na hradu Pecka.

PODROBNOSTI NA: http://www.gymnp.cz/slavicek

 

 

8.3.2008 – HRADEC KRÁLOVÉ – Country club Lucie

JANA VĚNEČKOVÁ i VĚNDY POSTUPUJÍ NA KONOPIŠTĚ

8.3.2008 se v Hradci Králové konalo oblastní kolo autorsko-interpretační soutěže FOLKOVÝ KVÍTEK. JANA zde se svými autorskými písněmi CTNOSTI A NEŘESTI, GALILEO GALILEI a BOUŘKA získala postup do celorepublikového finále. Stejně tak společně se svou setrou IVOU jako duo VĚNDY postoupili do finále s písněmi MOUREK, SMUTNÝ OČI a PROČ SE VĚCI TAKHLE MAJÍ. Finále se bude konat 17.5.2007 na KONOPIŠTI.

Jana zde loni získala třetí místo.

PODROBNOSTI NA: www.folkovykvitek.cz

 

1.2.-3.2. – PRAHA – DIVADLO ZA PLOTEM

JANA VĚNEČKOVÁ i VĚNDY STŘÍBRNÉ NA DĚTSKÉ PORTĚ

Ve dnech 1. a 2. února 2008 se v Praze uskutečnilo republikové finále hudební soutěže DĚTSKÁ PORTA. Soutěžní vystoupení se konala v Divadle Za plotem.  V kategorii sólistů od 11-ti do 14-ti let obsadila druhé místo třináctiletá JANA VĚNEČKOVÁ z Litomyšle, která svůj zpěv tří vlastních písní doprovodila hrou na housle, kytaru a foukací harmoniku. Společně pak se svoji mladší sestrou IVOU (klávesy, zpěv) a ANEŽKOU VRCHOTOVOU (kytara) obsadily jako skupina VĚNDY v kategorii skupin do 14-ti let též vynikající druhé místo.

PODROBNOSTI NA: www.detskaporta.cz

 

8.12.2007 (so) – PRAHA – klub RYBANARUBY – koncert

Již podruhé jsme si zahráli v příjemném prostředí klubu Rybanaruby. Velmi nás potěšil celkový zvuk, ale především posluchači. Mezi nimi byli i velmi vážení hosté, se kterými jsme po koncertu pobesedovali. Zejména hodnocení Jiřího Černého bylo pro nás velice cenné a poučné.

www.rybanaruby.net

 

2.12.2007 (ne) – LITOMYŠL – MUZEUM – vánoční koncerty

Opět po roce jsme si zahráli v muzeu koledy, další vánoční písně i některé vlastní. Obecenstvo bylo hojné. Na pódiu se s námi objevila po dlouhé době i „matka“ (vokály a drobné rytmické nástroje), toto bylo příjemné oživení.

 

21.12.2007 (so) – POLIČKA (Divadelní klub) – JANA i VĚNDY do republikového finále DĚTSKÉ PORTY 2008

V sobotu 1.12.2008 proběhlo v Poličce oblastní kolo Dětské porty 2008. Jana Věnečková (v kategorii sólo) i VĚNDY v kategorii skupin zde uspěly a postoupily do republikového finále. Toto se bude konat v Praze počátkem března. Skupina Věndy zde zahraje
stejně jako na oblastním kole) ve složení: Jana Věnečková, Iva Věnečková a Anežka Vrchotová.

Holky se již do Prahy těší.

 

24.11.2007 – BRNO (Medlánky) – VĚNDY získaly BRÁNU 2007, JANA druhá v sólistech

Posluchači i odborná porota v čele s Jiřím moravským Brabcem vyslechli během dlouhého „hudebního maratonu“ téměř čtyři desítky velmi kvalitních vystoupení finalistů ze všech koutů České republiky. V kategorii skupin do 15-ti let zde po postupu z oblastního kola vystoupila i VĚNDY - získaly ve finále PRVNÍ MÍSTO a odvezly si tak BRÁNU 2007. Jana Věnečková navíc v kategorii sólistů obsadila vynikající druhé místo za vítězným Víťou Dvořáčkem z Brna.

PODROBNOSTI NA: www.festivalbrana.cz

 

14.11.2007 – BRNO – JANA je DRUHÁ VE FINÁLE celostátní soutěže „SLAVÍCI VE ŠKOLNÍ LAVICI“

14.11.2007 proběhlo v Brně celostátní finále pěvecké soutěže SLAVÍCI VE ŠKOLNÍ LAVICI. Litomyšl a jeho gymnázium zde reprezentovala třináctiletá zpívající houslistka JANA VĚNEČKOVÁ. V silné konkurenci zpěváčků ze škol celé ČR zde se svojí vlastní písní “SMUTNÉ OČI” obsadila výborné DRUHÉ MÍSTO.

VIZ:  www.akluby.cz

 

3.11.2007 (so) – BRNO – divadlo Barka – soutěžní festival Brána (Jana a sk.VĚNDY)

V sobotu 3.11.2007 se v brněnském divadle Barka konalo oblastní kolo hudební soutěže dětí do 18-ti let BRÁNA. Na velice silně obsazeném kole v Brně vystoupila i JANA se svými skladbami: STRAŠIDELNÉ BLUES a EGYPT. Její kategorie (do 15-ti let) byla velice kvalitně obsazena a o to více Janu potěšil verdikt odborné poroty: 1.MÍSTO S POSTUPEM.

V kategorii skupin zde Jana zahrála ještě jednou a to společně s Ivou – jako skupina VĚNDY. Přednesly své skladby: SMUTNÝ OČI, MOUREK a JAK SE VĚCI TAKHLE MAJÍ. Toto vystoupení přimělo porotu též k udělení PRVNÍHO MÍSTA S POSTUPEM.

Celostátní finále soutěže se bude konat v sobotu 24.11.2007 v Brně, tentokrát na SÝPCE v Brně Medlánkách.

 

26.10.2007 (pá) – VELEŠÍN u Č.BUDĚJOVIC – koncert – 19:00

Opět po roce jsme zavítali na jih Čech. Komorní (téměř domácí)  atmosféra podpořila dobrou pohodu. Jen do hlediště jsme moc neviděli – příště si to necháme přisvítit…

 

 

7.10.2007 (ne) – LETOHRAD – Kulturní dům 16:00

Prímová akce, pěkně jsme si zahráli, dobře se slyšeli. Již se těšíme na vánoční koncert v Letohradu 22.12.2007.

 

22.9.2007 – LITOMYŠL – STARODÁVNÝ JARMARK

Výborný zvuk, velmi početné publikum a krásné počasí – tak proběhlo naše vystoupení na jarmarku. Hráli jsme přes 100minut a na pódiu byla dost dobrá pohoda. Velmi jsme se bavili – věřme, že i posluchači.

 

15.9.2007 – LITOMYŠL – NA KOPEČKU – FISCH FEST

Pohodová akce v pohodovém prostředí i pohodovém počasí. Rovné vyvýšené pódium jen bylo trochu dále od publika, ale to je jen drobná vada na kráse celé akce. Pstruzi byli super.

 

8.9.2007 (so) – KLADRUBY NAD LABEM – Dny pardubického kraje – koncert

Na této akci jsme zahráli hned dvakrát a to dvou pódiích. Jak na nádvoří tak i na předvadišti. Mezi vystoupeními nás zaujala prohlídka stájí Starokladrubských koní.

 

18.8.2007 – LEVOČA – GALAKONCERT

Ještě nikdy jsme nehráli před tak početným a vděčným publikem. Více než čtyřitisíce posluchačů nemáme každý den… Byla to pro nás čest na Galakoncertu jako jediní reprezentovat Českou republiku. Hrálo se nám skvěle !!

 

17.8.2007 – LEVOČA – SLOVENSKO (park)

Kruhové pódium v parku má své magično. Tancovali místní děti. Janě praskla struna na houslích (ještě, že byly po ruce náhradní…).

 

11.8.2007 – SVITAVY – KONCERT

Byť nejdříve hrozil déšť, nakonec nepršelo. Koncert byl velmi zdařilý a náměstí pěkné. Petr nás na basu podpořil.

 

10.8.2007 – KVĚTNÁ – KVĚTENSKÝ HŘÍBEK

Hráli jsme jako poslední (od 23:00). Příště budeme dříve, nebo vůbec….

Jana si zahrála před námi s Klárou Šimkovou z Batelova.

 

8.8.2007 – LITOMYŠL – U SMETANOVA DOMU

Hrálo se nám výborně. Na basu si zahostoval vynikající Petr LENOCH , zvukař Chramosta OK, a navíc nepršelo! Posluchačů bylo vpravdě dost. Předskok Adély Lounkové byl velmi příjemný, Jana si s ní zahrála.

 

30.6.2007 – SEBRANICE – koncert u kapličky

Na Toulavcových slavnostech jsme měli dva vstupy, prostředí bylo malebné i párek byl dobrý…

 

16.6.2007 – LITOMYŠL – STARODÁVNÝ JARMARK

Letos snad naše nejpohotovější vystoupení, asi zejména dobrým zvukem na pódiu… Přesto, že jsme hráli přesně v poledne, lidí co poslouchali bylo dosti dost.

 

9.6.2007 – ORLICKÉ OZVĚNY - DOBRUŠKA

Velmi dobrá organizace akce, dobrý zvuk i příjemné prostředí. Hrálo se dobře a potkali jsme se tu s mnohými známými.

 

27.5.2007 – POLIČKA – U HRADEB

U hradeb na zeleném trávníku jsme zakončili odpolední program veselého odpoledne. Sluníčko svítilo, i když v jednu chvíli se dosti mračilo.

 

26.5.2007 – HUDLOVAČKA – HRADEC KRÁLOVÉ

Za krásného počasí jsme si prima zahráli ve venkovním prostoru restaurace U letců. Pozdravili se s řadou známých a poslechli i několik dalších kapel.

 

19.5.2007 (odpoledne) – JANA VĚNEČKOVÁ získala BRONZOVÝ FOLKOVÝ KVÍTEK

V amfiteátru na Konopišti se dne 19.5.2007 konalo republikové finále FOLKOVÉHO KVÍTKU 2007. Oblastních kol této autorsko-interpretační soutěže pro mládež do 18-ti let se letos zúčastnilo na 320 soutěžících se svými vlastními skladbami (text i hudba). Jana zde zahrála a zazpívala své tři skladby: Strašidelné blues, Můj princ a Egypt. U prvních dvou doprovodila svůj zpěv hrou na housle, u třetí skladby pak kromě zpěvu zahrála na kytaru a foukací harmoniku. V silné konkurenci třináctiletá Jana obsadila vynikající třetí místo a získala tak „bronzový folkový kvítek“. Druhé místo získala Adéla Lounková z Českých Budějovic (dcera legendární zpěvačky Pavlíny Jíšové), první místo patří Veronice Polívkové z Lokte.

 

 

19.5.2007 (dopoledne) – Jana VĚNEČKOVÁ s komorním triem v JINDŘICHOVĚ HRADCI

Komorní trio ZUŠ B.Smetany v Litomyšli se 19.5.2007 zúčastnilo ústředního kola Národní soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů, které se konalo v Jindřichově Hradci. Do tohoto ústředního kola trio postoupilo z kola krajského, kde mimo vítězství ve své kategorii získalo i absolutní vítězství ze všech zúčastněných. V ústředním kole trio ve složení Jana Věnečková-1.housle, Jiří Habart-2.housle  a Pavlína Jiráňová–klavír získalo čestné uznání 1.stupně. Účinkování tohoto souboru vedeného panem učitelem Oldřichem Heylem bylo dobrou reprezentací ZUŠ Bedřicha Smetany Litomyšl.

 

 

 

14.4.2007 – VĚNEBAND na Oblastním kole Porty

V sobotu si VĚNEBAND s velkou chutí zahrál na Oblastním kole Porty ve Svitavách. Zde se představil v kompletním obsazení – tedy včetně baskytary Karla. V Ottendorfově domě se nám hraje vždy pěkně, letos zvláště. Večerní pohovor s porotou byl prospěšný (jako vždy), místy humorný (jako vždy).

 

 

 

11.4.2007 – VĚNEBAND DRŽITELEM NOVOPACKÉHO SLAVÍČKA

Dne 11.4.2007 se kapela VĚNEBAND zúčastnila 12.ročníku PĚVECKÉ SOUTĚŽE v Nové Pace (Novopacký slavíček). Tato soutěž má již své renomé. V různých kategoriích se zde letos prezentovalo přes 180 soutěžících. VĚNEBAND se v kategorii C (skupiny) umístil na prvním místě a získal tím NOVOPACKÉHO SLAVÍČKA. Kapela vystoupila ve složení Jana, Iva a taťka. Jana pak navíc ve své věkové kategorii  sólistů za svůj zpěv doprovázený vlastní hrou na housle, kytaru a foukací harmoniku získala „ZVLÁŠTNÍ CENU ZA ORIGINALITU“. Obě tato ocenění nás velmi těší (zejména proto, že šlo o pěveckou soutěž).

 

17.3.2007 – JANA POSTOUPILA DO FINÁLE FOLKOVÉHO KVÍTKU

17.3.2007 se v Hradci Králové konalo oblastní kolo autorsko-interpretační soutěže FOLKOVÝ KVÍTEK. Jana zde se svými autorskými písněmi (STRAŠIDELNÉ BLUES, MŮJ PRINC a EGYPT) získala postup do celorepublikového finále. To se bude konat 19.5.2007 na KONOPIŠTI. Jana si zahraje na tomto finále již počtvrté.

 

4.2.2007 – JANA DRŽITELKOU DĚTSKÉ PORTY - VĚNDY VE SKUPINÁCH DRUHÉ

Ve dnech 2.a3.2.2007 se v Praze konalo celostátní finále Dětské porty. V různých kategoriích zde soutěžilo asi 280 dětí. V silně obsazené kategorii sólistů 11-14 let JANA ZÍSKALA PRVNÍ MÍSTO  a s ním i Dětskou portu. Obzvláště potěšující byla pochvala jejího zpěvu, to nás potěšilo. Společně s Ivou a pak i Anežkou Vrchotovou (pod názvem VĚNDY) obsadily mezi skupinami své kategorie skvělé DRUHÉ MÍSTO. Jana pak obdržela navíc ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ ZA INSTRUMENTÁLNÍ VÝKON NA HOUSLE.

 

www.veneband.wz.cz

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: D:\SV\WEB\hlstrana\AKTUAL-VENEBAND\zpet.jpg 

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: WebZdarma.cz

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: KlikniPopis: Popis: Popis: Popis: Popis: Klikni

 

 

 

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: WebZdarma.cz

Popis: Popis: Popis: Popis: Popis: http://ad.wz.cz/openx/www/delivery/lg.php?bannerid=23&campaignid=5&zoneid=10&loc=1&referer=file%3A%2F%2F%2FD%3A%2FSV%2FWEB%2Fhlstrana%2FAKTUAL-VENEBAND%2Faktuality.htm&cb=2675de7e1f